قطار – آموزش دادن رونالدو ایرانی کریس رونالدو

قطار – آموزش دادن: رونالدو ایرانی کریس رونالدو رونالدو کودکان مبتلا به سرطان ronaldo cris ronaldo kodakan mobtala – saratan

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نگاه مردد مجلس به وزرای پیشنهادی علوم و نیرو

با معرفی وزرای علوم و نیرو به مجلس، حالا بهارستانی ها یک هفته وقت دارند تا به بررسی وزرا بنشینند و در مورد آنها به قضاوت بنشینند.

نگاه مردد مجلس به وزرای پیشنهادی علوم و نیرو

نگاه مردد مجلس به وزرای پیشنهادی علوم و نیرو

عبارات مهم : معرفی

با معرفی وزرای علوم و نیرو به مجلس، حالا بهارستانی ها یک هفته وقت دارند تا به بررسی وزرا بنشینند و در مورد آنها به قضاوت بنشینند.

به گزارش خبرآنلاین،بعد از دو ماه از رای اعتماد مجلسی ها به 16 وزیر کابینه دوم روحانی، مدیر جمهور با معرفی دو گزینه پیشنهادی نیرو و علوم، وظیفه دو وزارتخانه معطل مانده را مشخص کرد تا در صورت رای نمایندگان، اداره این دو وزارتخانه را به جای سرپرست به وزیر بسپارد. در طول این مدت حرف و حدیث ها کم نبود؛ بعضی مشورت های دولت بر سر گزینش وزیر علوم را علت تاخیر می دانستند و بعضی هم می گفتند قرار است وزرا در دقیقه 90 معرفی شوند تا نمایندگان راه چاره دیگری جهت مقابله نداشته باشند و نهایتا ناچار شوند رای مثبت بدهند.

نگاه مردد مجلس به وزرای پیشنهادی علوم و نیرو

در این بین بازار گمانه زنی ها هم داغ بود، گمانه زنی هایی که اینار هم زیاد حول محور وزارت علوم می چرخید و از معرفی دوباره فرجی دانا تا جعفر توفیقی و دیگران در گردش بود؛ ولی از یک هفته پیش بساط گمانه زنی ها برچیده شد و خبرهایی که زمزمه آن بگوش می رسید این بود که دولت جهت معرفی وزرای باقی مانده به نتیجه رسیده است نهایتا روز گذشته نامه روحانی از پاستور به مقصد بهارستان فرستاده شد و امروز نام “منصور غلامی” به عنوان وزیر پیشنهادی علوم و “رضا اردکانیان” به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت نیرو از تریبون مجلس شنیده شد.

فضای مبهم مجلس

با معرفی وزرای علوم و نیرو حالا بهارستانی ها یک هفته وقت دارند تا به بررسی وزرا بنشینند و در مورد انها به قضاوت بپردازند ولی آنچه در روز اول دستگیرشان شده است بود فقط کلیاتی در مورد سوابق دو وزیر بود که نمی توانستند با این کلیات به یک نتیجه قاطع برسند. هنگامی که با آنها وارد صحبت می شدیم یک جمله بین همه ارزش یکسان بود ” آشنایی دقیقی نسبت به آنها نداریم ” ” باید ببینیم چه برنامه ای دارند” درواقع زیاد از آنکه یک بعد زمینه ای درمورد وزرا داشته باشند به امید جلسات فراکسیون ها و کمیسیون ها با وزرا نشسته بودند تا بتوانند تصمیم محکم تری در این رابطه بگیرند.

با معرفی وزرای علوم و نیرو به مجلس، حالا بهارستانی ها یک هفته وقت دارند تا به بررسی وزرا بنشینند و در مورد آنها به قضاوت بنشینند.

هوای آفتابی بزرگراه نیایش

هرچند گفته های بهارستان نشینان درمورد وزرای پیشنهادی توام با شک و تردید بود ولی اغلب در مورد وزارت نیرو احساس مثبت تری داشتند و او را داری سابقه و تخصص می دانستند. در این رابطه غلامرضا تاجگردون که در رای نیاوردن بیطرف نقش موثری داشت و جهت رای نیاوردنش با دیگر نمایندگان به مداکره می نشست راجع به اردکانیان نظر مثبتی داشت و به خبرآنلاین گفت: آقای اردکانیان انسان با تجربه ای است و با وجود تجربه ای که درمورد بیطرف به خاص درمورد معرفی برنامه هایش دارد می تواند با بیان صادقانه تر درمورد اقداماتی که می خواهد انجام دهد نظر مساعد مجلس را کسب کند. او گفت درمورد رای نیاوردن بیطرف ما 20 درصد نقش داشتیم و خودش 80 درصد در اعلام برنامه هایش ایراد داشت. تاجگردون می گوید اردکانیان به لحاط فنی فرد با تجربه ای است .

میرزایی نیکو نماینده دماوند و فیروزکوه نیز به خبرآنلاین گفت: من از نزدیک با آقای اردکانیان در دولت اصلاحات آشنایی دارم و او فرد کاردان و با تجربه ای است و به نظر می رسد می تواند در زمینه محیط زیست به خاص در رابطه با بحران آب برنامه های مفیدی داشته باشد.

نگاه مردد مجلس به وزرای پیشنهادی علوم و نیرو

برند بودن اردکانیان از جمله مواردی بود که اغلب نمایندگان از جمله بیرانوند نماینده خرم آباد، میرزایی نیکو و بت کلیا درمورد ان صحبت می کردند و اعتقاد بودند همانطور که زنگنه با اسمش می تواند نفت کشور عزیزمان ایران را به رشد برساند اردکانیان نیز در عرصه بین المللی آشنا شده است است و او نیز می تواند در عرصه همکاری های بین المللی در جهت انرژی به خاص در مورد مسئله آب گام های موثری بردارد.

البته راجع به وزیرنیرو همه نگاه ها هم مثبت نیست و بعضی از نمایندگان که اغلب نگاهی انتقادی به دولت دارند مانند ابطحی و کامران این گزینه را مناسب نمی دانند و علت ارزش هم این است که اردکانیان سالها از کشور عزیزمان ایران دور بوده است و نسبت به کشور آشنایی دقیقی ندارد.

با معرفی وزرای علوم و نیرو به مجلس، حالا بهارستانی ها یک هفته وقت دارند تا به بررسی وزرا بنشینند و در مورد آنها به قضاوت بنشینند.

ماجرای پیامک ها علیه وزیر علوم

برخلاف بزرگراه نیایش، هوای ساختمان شهرک قدس ابری است و نگاه تردیدآمیز نمایندگان نسبت به گزینه وزارت علوم زیاد است از یک سو می گویند نمی دانیم برنامه هایش جهت آینده چیست و از سوی دیگر عنوان می کنند در سوابقش تنها دانشگاه بوعلی همدان به چشم می خورد و حوزه ای فراتر از آن را مدیریت نکرده هست. با این وجود آنچه نمایندگان را بیش از همه دلواپس کرده است عنوان پیامک هایی است که از سوی تشکل های دانشجویی در مخالفت با این گزینه به آنها ارسال می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی در این رابطه به خبرآنلاین گفت: ما جهت بررسی وزرا و نظر دادن درمورد انها نیاز داریم با این افراد صحبت کنیم و تا صحبت هایشان را نشنویم نمی توانیم قضاوتی درمورد آنها داشته باشیم البته نظر دانشگاهیان و دانشجویان جهت ما بسیار اهمیت دارد که تا امروز پیامک های زیادی به دستم رسیده است.

نگاه مردد مجلس به وزرای پیشنهادی علوم و نیرو

سهیلا جلودارزاده هم در همین رابطه به خبرآنلاین گفت: من هنگامی که هنوز با وزیر صحبت نکرده ام نمی توانم ارزیابی دقیقی درمورد آنها داشته باشم ولی در این چند روزه پیامک های زیادی از دانشجویان و دانشگاهیان به دستمان رسیده است که نسبت به این گزینه اعتراض داشتند؛ او گفت: باید ببینیم پاسخ وزیر نسبت به این انتقادات چیست.

موسوی از دیگر نمایندگان یزد هم با بیان اینکه انتظار می رفت گزینه نیرومند تری در مورد وزارت علوم معرفی شود می گوید از روزهای گذشته که بحث معرفی غلامی جدی شد پیامک های زیادی به ما ارسال شده است است که قطعا نمی توان انها را نادیده گرفت لذا باید در جلساتی که با وزرا داریم ببینیم دفاعیات آنها چیست.

البته همه نمایندگانی که نظرات مبهمی نسبت به وزیر علوم داشتند اشاره ای هم به عنوان رای اعتماد می کردند و معتقدند نوع دفاعیات وزیر علوم بسیار می تواند موثر باشد و همانطور که بعضی وزرا در روزهای رای اعتماد توانستند نظرات منفی را به مثبت عوض کردن دهند وزیر علوم پیشنهادی هم می تواند با ارائه برنامه های نیرومند همراه با خلاقیت محوری فضا را به سود خود عوض کردن دهد.

سایه دوکارت زرد بر رای اعتماد

دلخوری های نمایندگان نسبت به وزرایی که سه ماه پیش رای اعتماد از مجلس گرفته اند امروز باعث شده است است تا کار دو وزیر باقی مانده به سادگی قبل نباشد و این عنوان در صحبت اغلب نمایندگان مشهود بود افرادی مانند موسوی و بیرانوند می گویند نمایندگان وقت بیشتری جهت بررسی این دو وزیر دارند و از آنجایی که بعضی وزرا در روز رای اعتماد وعده هایی دادند ولی انها را عملیاتی نکردند شاید غلامی و اردکانیان جهت جلب اعتماد منزل ملتی ها کار دشواری داشته باشند.

خیز فراکسیون ها جهت جلسه با وزرا

مانند وقت رای اعتماد به کابینه دوازدهم سه فراکسیون مجلس جهت جلسه با وزرا پیش قدم شدند. امروز امیدی ها با دو وزیر پیشنهادی نشست داشتند البته این نشست به گفته بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون در سطح هیات رئیسه بوده هست. او گفت: بنده به اتفاق مردها تابش و حسین زاده عضو کمیته بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی علوم و نیرو خواهیم بود و قرار است بعد از برگزاری جلسات فراکسیون امید با وزرای پیشنهادی، نظر نهایی فراکسیون راجع به مردها غلامی و اردکانیان اعلام شود.

حاجی بابایی مدیر فراکسیون ولایی نیز در این مورد گفته است: بعدازظهر روز یکشنبه نیز آقای غلامی وزیر پیشنهادی علوم در جلسه مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی حضور خواهد یافت تا از برنامه ها و سوابق کاری خود دفاع کند و صبح روز سه شنبه نیز آقای اردکانیان که وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی حضور یافته و برنامه های خود را تشریح خواهد کرد.

جعفرزاده ایمن آبادی نائب مدیر فراکسیون مستقلین نیز می گوید روز چهارشنبه این فراکسیون با دو وزیر پیشنهادی جلسه می گذارد و برنامه های آنها را می شنود.

محمدرضا عارف مدیر فراکسیون امید در مورد جلسات این فراکسیون با وزرای پیشنهادی گفت: روال کار فراکسیون به گونه ای است که ابتدا هیات رئیسه جلسه ای با وزرا برگزار می کند و بعد از آن جلسه ای رسمی با حضور همه اعضای فراکسیون و وزاری پیشنهادی تشکیل می شود که در این رابطه امروز هیات ریسه امید با آقای غلامی جلسه ای داشت و روز سه شنبه نیز هم با آقای غلامی و هم با آقای اردکانیان نشستی را خواهد داشت.

واژه های کلیدی: معرفی | اعتماد | برنامه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz